NaujienosApie MusKlubasTikslai/ProjektaiStraipsniaiFoto/VideoForumasDIR shopGUEKontaktai
Mūsų draugai:
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis


Mes turime 15 svečius online


Įgūdžiai
B.U. Santi Espace Spausdinti

B.U. abreviatūra, kuri šifruojasi, kaip byvshyj v upotreblenije, t.y. naudotas. Ši trumpa ataskaita apie B.U. Santi “Espace” kostiumą.

Štai jau beveik 3 metai kaip nardau su Santi Espace sausu kostiumu. Naudojau šį kostiumą įvairiose sąlygose, Raudonojoje jūroje, Baltijoje, Viduržemio jūroje na ir žinoma mūsų ežeruose. Mano Espace skaičiuoja daugiau kaip 200 panėrimų, taigi jau galima daryti šiokias tokias išvadas. Pabandysiu prabėgti esminius punktus, kaip ir pristatomajame straipsnyje.

Medžiaga:

Trilaminatas Nylon/Butylen/Poliester 350gr/sqm, - pilnai pasiteisino, niekur neįplyšo, neprakiuro. Medžiaga ir dabar kaip nauja, tikiuosi tokia ji ir liks dar keletą metų. Nardžiau ir nuskendusiuose laivuose, ir prie aštrių koralinių rifų – viskas OK. Aišku į kažkokias sunkiai prieinamas skyles ir kanalizacijos vamzdžius nelandžiojau - ko gero ten geriau būtų tarnavusi kordura, ar dar kokia vulkanizuota guma, bet mes juk kalbame apie nardymą ar ne ;) ?

Vožtuvai:

Si-tech- ko gero vis dar geriausias pasirinkimas – nei karto nepavedė. Apie vožtuvų padėtį rašiau jau anksčiau, todėl nesikartosiu, bet Espace jų padėtis tikrai puiki.

Užtrauktukas:

Priekyje - tarnauja puikiai. Jokiais būdais nekeisčiau į nugarinį variantą. Argumentai tie patys- patogumas apsirengti, nusirengti, bei judesių laisvumas. Pastaruoju metu užtrauktukas pradėjo šiek tiek “veltis”, bet manau dar metelius atlaikys.


 

Batai:

Flex Soles – pasiteisino 100 proc. šilta, patogu. Tačiau turiu keletą pastabų :

Velcro dirželiai prisiūti silpnokai. Vienas iš jų išplyšo su “mėsom” po kokio pusmečio, kitas vis dar laikosi.


 

Galėtų būti numatyta tvirtesnė apsauga ties keltimi. Mano kostiume toje vietoje plaukmenys pratrynė Flex soles beveik kiaurai. Artimiausiu metu reikės klijuoti lopus.


 

Manžetai:

Neopreninis kaklo manžetas- kokybiškas, patogus ir šiltas. Buvo keliose vietose įplyšęs, tačiau pavyko lengvai suremontuoti. Rankų manžetus jau pakeičiau kelis kartus. Bet čia viskas normalu, jie greitai besidėvinti kostiumo dalis - kaip ir stabdžių kaladėlės automobilyje. Ateina laikas ir reikia pakeisti. Tikrai nesigailiu, kad pasirinkau nuimamus žiedus. Tiek Maltoje, tiek Egipte, tiek Kroatijoje nardžiau su paprastom šlapiom pirštinėm, kur tie žiedai tik trukdytų.

Kišenės:

Labai patogios ir naudingos. Viskas pasiūta labai kokybiškai ir ergonomiškai. Pastabų nėra.

P- Valve:

Neįsivaizduoju, kaip anksčiau nardydavau be jo, tai būtinas kostiumo priedas. Santi specai įklijavo puikiai – jokių priekaištų.

Pakostiumis:

Pakostiumis BZ400 (Thinsulate)- super šiltas, per visą eksploatacijos laiką savybės nepasikeitė, greičiausiai dėl to, kad nebuvo rimtai sušlapęs.

Nardymui šiltose jūrose įsigijau BZ200 – temparatūrose nuo +12 iki +21 labai geras pasirinkimas, šiltesniame vandenyje neteko nardyti.

Siūlės:

Mano didžiam nustebimui visos vidinės kostiumo siūlės – kai naujos, neturiu jokių priekaištų. Žinoma po kiekvieno panėrimo aš kostiumą išverčiu ir išdžiovinu viduje susikaupusį kondensatą.


 

Reziume:

Espace – labai geras pasirinkimas. Pastaruoju metu girdėjau įvairių nusiskundimų dėl Santi produkcijos. Kalbama, kad kainos išaugo, o kokybė suprastėjo. Jei tai išties tiesa būtų labai gaila. Reikės viską pačiam patikrinti, kitas mano kostiumas irgi bus Santi :)

Iki pasimatymo po vandeniu

Andrius.

 
Sausas kostiumas Santi ESPACE Spausdinti
Pirmieji
bandymai
O gal DUI TLS350 ...
Tiesą sakant gero sauso kostiumo pradėjau ieškoti jau seniai, kadangi mano senasis Procean Morish praktiškai visada vienoje ar kitoje vietoje leisdavo vandenį. Pabendravus su daugybe narų ir apžiūrėjus ne vieną kostiumą žvilgsnis nukrypo link DUI TLS 350. Ko gero šiai dienai tai vienas iš geriausių , jei ne pats geriausias, sausas trilaminatinis kostiumas pasaulyje. Buvau beveik apsisprendęs pirkti TLS350 ir netgi pateikęs matmenis prekybos atstovui, tačiau gautas pasiūlymas privertė suabejoti. TLS350 signature series kaina siekė 7000 lt be pakostiumio… Nusprendžiau paieškoti alternatyvų.
Kas tas SANTI...?
Prieš kelis metus benardydamas Hanczos ežere, pastebėjau lenkų narus vilkint kažkokios man negirdėtos firmos SANTI kostiumus. Užkalbinti lenkai gyrė, kad kostiumai tikrai geri ir kokybiški. Neilgai trukus su šiais kostiumais pradėjo nardyti ir kolegos iš Lietuvos. “Enduro” kordurinis kostiumas didesnio įspūdžio nepaliko,  medžiaga kieta ir nelanksti, nors sukirpimas geras Y formos ir išleidimo vožtuvas – normalioje vietoje o ne ant bicepso. Taip ir likau neapsisprendęs, nes kiti apžiūrėti kostiumai, Oceanpro, Northern diver, Oceanic, Bare, Aquata ir t.t. man pasirodė panašaus lygio kaip ir mano turimas. O kaip sako rusų liaudies patarlė  keisti ylą į muilą nesinorėjo.

Colona divers

Tašką pasirinkime padėjau 2009 gruodžio mėnesį Tech1 kursų metu Egipte. Mokėmės ir nardėme nardymo centre Colona divers. Pamačiau, kad ne vienas patyręs techninis naras nardo su Santi Espace. Apžiūrėjus kostiumą iš arčiau jis paliko tikrai gero ir kokybiško daikto įspūdį todėl apsisprendžiau greitai ir čia pat pas GUE instruktorę ir SANTI atstovę Egipto regionui Dorota Czerny užsisakiau SANTI ESPACE signature series (t.y. pasiūtą pagal išmatavimus).

Santi Espace

Užsakius ir sumokėjus 100 proc. kainos,  kostiumą, su pakostiumiu BZ400 pasiuvo ir atsiuntė per 3 savaites. Dabar apie patį kostiumą detaliau:
Sukirpimas:

Tai ypač svarbi detalė. Daugelis kostiumų yra sukirpti T forma, tai apsunkina rankų judesius, ypač atliekant veiksmus su kranais, norint juos pasiekti reikia rinktis didesnio dydžio kostiumą. Per didelis kostiumas yra negerai, kadangi susidaro raukšlės, iš kurių sunkiau pasišalina oras ar argonas.  Espace sukirpimas yra Y formos, todėl rankų judesiai yra visiškai nevaržomi.

Medžiaga:
Trilaminatas Nylon/Butylen/Poliester 350gr/sqm, labai minkšta, lengva. Panardžius su kordura, kuri sušlapus tampa tarsi skarda, sunkiai besilankstanti per siūles (todėl jos pradeda greičiau praleisti vandenį), mano pasirinkimas buvo tik trilaminatas. Kostiumas iš šios medžiagos yra lengvas, lankstus, jį lengva ir patogu užsidėti, sušlapus šios jo savybės išlieka nepakitusios. Kai kas sako, kad trilaminatą lengviau suplėšyti nei kordurą. Tai yra tiesa kordura tikrai tvirtesnė už trilaminatą, bet kažkodėl patyrę “keiveriai”, landžiojantys ir tyrinėjantys įvairiausius urvus naudoja plonus trilaminatinius kostiumus DUI  TLS350. Juk negalime teigti jog jie visiški šmikiai ir nesupranta ką daro ;)

Vožtuvai:
Mano pasirinkimas buvo Si-tech. Nors siūloma alternatyva Apeks taip pat nebloga. Na galbūt su tam tikra išlyga – žemo profilio Apeks išleidimo vožtuvas yra labai patogus ir greitas, bet ne vienam narui jis gana greitai išejo iš rikiuotės ir pradėjo leisti vandenį. Svarbus momentas yra išleidimo vožtuvo padėtis. Nežinau kodėl, bet absoliučioje daugumoje siuvamų kostiumų jis yra ant bicepso. Galbūt tai nėra problema jei iškilinėji stačias pasispirdamas plaukmenimis, kaip moko populiariausios nardymo mokyklos. Tačiau jei plauki horizontaliai ir iškilinėji gulėdamas vandenyje horizontaliai t.y. trime, vožtuvas ant bicepso tampa tikru hemorojum. Norint išleisti orą reikia verstis beveik 90 laipsnių kampu ant dešinio šono ir dar bandyti išversti sulenktą per alkūnę ranką į išorę. Sunku įsivaizduoti ? :) Tikrai taip, o dar bjauriau visą tai daryti. Espace kostiume išleidimo vožtuvas įstatytas labai patogioje vietoje- išorinėje rankos dalyje (ant tricepso išorinės dalies). Iškilinėjant užtenka šiek tiek kruptelti į dešinę,  kilstelėti ranką ir oras tuoj pat išeina. Įleidimo vožtuvas įrengtas labai aukštai, vos ne po kaklu. Vieta keista iš pradžių atrodo nepatogi, bet ko gero tai tik įpratimo reikalas.
Užtrauktukas:
Labai patogu, kai kostiumas užsegamas per priekį čia iš principo yra du niuansai:
  1. Gali pats atsisegti ir užsisegti.
  2. Priekyje įstrižai įsiūtas užtrauktukas mažiau varžo judesius nei horizontalus  nugaroje.
Teleskopinis torsas:
Leidžia kostiumui “išsitempti”, ypač tai aktualu dirbant su kranais.

Batai:

Dauguma kostiumų o ypač pigių yra gaminami su storais guminiais- neopreniniais botais. Botai ar kaliošai po purvą braidyti tinka, bet nardyti su tokiais ne pats geriausias sprendimas. Dažniausiai jie būna per dideli, tai kompensuojant keliomis poromis vilnonių kojinių. Be to jų plūdrumas yra teigiamas, žinoma tai kažkiek galima kompensuoti sunkiais guminiais plaukmenimis. Bet… plaukiant horizontaliame trime juose mėgsta kauptis oras (o ypač kai batai šiek tiek per dideli ), kojos kyla ir naras verčiamas ant galvos. Tai irgi sprendžiama problema tiesiog reikia ištiesti kojas ir pakelti pečius. Mano pasirinkimas buvo Flex Soles –  populiariai sakant tai yra kojinė su guminiu padu priklijuota prie kostiumo. Kartu su vidinėm kojinėm iš 200 Thinsulate tai puikus derinys, apsiavus kojai labai patogu. Flex Soles patogiai apgula pėdą, nepalikdama nereikalingos erdvės. Taip pat čiurnos srityje yra specialūs dirželiai su velcro, juos apsivyniojus iki minimumo sumažinamas nepageidaujamas oro patekimas į kojas. Išbandžiau kojines Flex Soles  +4 temperatūros vandenyje- kojoms šilta kaip kaime ant pečiaus :)


Manžetai:

Kaklo manžetą pasirinkau neopreninį, priežastis labai paprasta, su juo šiek tiek šilčiau. Žinoma dabar ir kostiumuose su lateksiniais kaklo manžetais yra specialus pašiltinimas kaklui. Rankų manžetus rinkausi lateksinius be priklijuotų žiedų, man jų eksploatacija atrodo paprastesnė nei neopreninių. Kostiumo komplekte buvo Si Tech žiedų komplektas, kuriuos susimontavau nardymui šaltame vandenyje, važiuojant į šiltas jūras lengva juos nuimti ir galima nardyti visai be pirštinių

Kišenės:

Kišenės atrodo visai paprastas reikalas, bet deja yra ne visai taip. Kai kuriuose kostiumuose jų iš viso nėra, arba jei jos yra tai mažos ir nepatogios, o jei ir didelės tai su visokiais užtrauktukais kurių seginėjimas po vandeniu yra ne pats įdomiausias užsiėmimas, be to ne iki galo užsegus kišenių turinį gali pasėti dugne. Standartinėje SANTI komplektacijoje yra dvi didelės patogios kišenės ant kojų, užsegamos didele ir plačia  velcro juosta. Galima užsisakyti ir su Halcyon , bet iš principo ir SANTI kišenės puikios ir patogios, viduje yra keli skyriai ir plieniniai žiedai prie kurių karabinais galima prisegti daiktus, kad atsitiktinai nepasimestų.
 


Šalmas:

Vienintelis dalykas kas nelabai patiko tai šalmas. Jis labai storas ir šiltas – aišku tai didelis pliusas, bet jo storis prie veido irgi toks pat kaip pvz. pakaušyje. Dėl to šiek tiek problematiška pasikeisti kaukę po vandeniu, sunku pakišti kaukės silikoninį “sijoną” po šalmu. Na vėlgi, galbūt tai pripratimo reikalas, bet šalmą aš padėjau į lentyną ir toliau nardau su savo senuoju.

Galbūt šalmas man šiek tiek mažokas nes spaudžia apatinį žandikaulį ir panardžius ilgiau nei valandą tas nuolatinis spaudimas pradeda erzint.

P- Valve:

Turbūt visi yra patyrę tą jausmą, kai nėrimą reikia nutraukti dėl to, kad prispyrė taip vadinamam “mažam reikalui”. Žinoma galima pakentėti, bet tai tikrai nėra sveika inkstams. Galima naudoti sauskelnes, arba prieš nėrimą nevartoti skysčių, bet manęs tokios alternatyvos visai neviliojo. Išeitis P-valve :) dabar net apsirengus ir užsisegus kostiumą galiu plempti gaivinančius gėrimus kiek tik noriu. Po vandeniu reikia tik pasidairyti , kad už tavęs nėra badžio ir… pirmyn :) 

Pakostiumis:

Pakostiumį BZ400 (Thinsulate) taip pat užsakinėjau, pagal savo išmatavimus. Pasiuvo tiksliai, labai patogus, nevaržo judesių. Pakostiumis išformuotas pagal kūno formas. Ilgas užtrauktukas, kairėje rankoje ties vožtuvu yra išėjimai orui. O svarbiausia jis tikrai šiltas !!!

Kostiumo bandymai:

Su naujuoju kostiumu kol kas padariau dar nedaug panėrimų, bet įspūdžiai patys geriausi. Langva pačiam užsidėti ,nusiimti, užsisegti- atsisegti užtrauktuką. Kostiumas minkštas, judesių visai nevaržo, po vandeniu be jokių problemų galima pasiekti kranus įskaitant manifoldo. Dėka Flex soles kojose nesikaupia oras, iškilinėjant visai paprasta laikytis trime, vožtuvas labai teisingoje vietoje, pajutus, kad susikaupė perteklinis oras užtenka tik šiek tiek kilstelėti sulenktą per alkūnę ranką ir jis pakankamai greitai išeina. Tų pačių pratimų, kurių atlikimas su senuoju “faneriniu” korduriniu kostiumų keldavo visokių keblumų dabar tapo lengvu, paprastu ir maloniu užsiėmimu.


Išvados:
Mano nuomone Santi Espace tikrai puikus kostiumas tiek pradedančiajam narui tiek pažengusiam “technariui”. Minusas – pakankamai aukšta kaina, tokia komplektacija kaip mano su pakostiumiu ir kojinėmis kainuoja apie 5000 lt. Visgi tai yra daug mažiau nei DUI TLS 350. Manau, neverta leisti pinigų pigesnėms alternatyvoms nes anksčiau ar vėliau poreikia išaugs ir norėsis gero, kokybiško daikto. O kokybė, kaip taisyklė, tiesiogiai proporcinga kainai. Nebūna labai gerų ir pigių dalykų :) sausų kostiumų taip pat.
Sėkmės nardant.
Andrius.
 
Spausdinti
Plūdrumo kontrolė – raktas į “teisingus” ir gerus panėrimus

Aš visada sakau savo studentams kad gerus narus iš kitų tarpo išskiria du momentai: plūdrumo kontrolė ir nėrimų planavimas. Šie du įgūdžiai daug žymiai svarbesni nei visi pripratę galvoti. Perskaitykite šį straipsnį, susirinkite įrangą ir eikite treniruotis. Nes jei Jūs treniravote plūdrumo kontrolę tik savo bazinių nardymo kursų metu tai aš užtikrinu kad šis jūsų įgūdis tikrai nėra pakankamai geras.

Geresnei plūdrumo kontrolei:
Visiškai teisingai – trys kompensatoriai. Visų pirma- tai jūsų BCD, būtent tai šauna į galvą daugumai žmonių kai jų klausia apie plūdrumo kontrolę. Bet yra ir du kiti kompensatoriai: kvėpavimo kontrolė ir kūno kontrolė. Panagrinėkime juos paeiliui.

Jūsų plūdrumo kompensatorius BCD
Plūdrumo kompensatorius naudojamas kompensuoti dideliems plūdrumo kitimams. Tokia būtinybė iškyla kai susispaudžia šlapias kostiumas (dideliame gylyje), suspaudžiamas oras BCD ir kintant balionų svoriui (priklausomai nuo išnaudoto oro kiekio).
Štai keletas svarbių momentų naudojantis BCD. Visų pirma tai ne liftas! Mes nenaudojame kompensatorių kad jie pakeltų mus į vandens paviršių. Mes turime naudoti BCD PASTOVIAM plūdrumo palaikymui. Tai labai svarbi koncepcija. Taigi pažiūrėkime kaip teisingai naudoti plūdrumo kompensatorių nėrimo metu.
Įeidami į vandenį Jūs šiek tiek pripučiate BCD. Tai padės jums jaustis komfortiškai vandens paviršiuje. Jūs galėsite pasitikrinti ar kaukės dirželis vietoje, ar nenuslinko svorių diržas, ar šalia Jūsų badis. Jūs taip pat turėsite galimybę ir laiko parodyti “OK” laivo įgulai. (nors kai kurie nėrimai turi prasidėti su pilnai išleista BCD. Tačiau tokie nėrimai reikalauja įgūdžių ir patirties). Tam kad pradėti nėrimą Jums teks išleisti visą orą. Nusileidimo metu ypač svarbu kontroliuoti greitį, kad spėti išlyginti slėgį ausyse. Asmeniškai aš mėgstu nerti būdamas horizontalioje padėtyje- tai leidžia geriau kontroliuoti plūdrumą. Jei Jums kils problemų dėl slėgio išlyginimo, jūs galėsite nesunkiai sustoti ir jas išspręsti.
Toliau panėrimo metu jums teks pripūtinėti orą į BCD, kad pasiekti neutralų plūdrumą ar bent jau kažką panašaus. Nereikia laukti kol Jūs atsidursite prie pat dugno ir tik tada pūsti BCD, tokiu atveju Jūs norėdamas sukontroliuoti plūdrumą turite pūsti labai daug oro. Tačiau jei Jūs darote didelius pakeitimus tai galite padaryti ir dideles klaidas. Darykite mažus pakeitimus ir klaidos bus mažesnės, o mažesnes klaidas lengviau ištaisyti.
Viso nėrimo metu Jums teks koreguoti plūdrumą priklausomai nuo gylio kitimų ir balionų plūdrumo.
Nėrimo pabaigoje, kai pradedate iškilimą Jums reikės po truputį išleisti orą iš BCD, kad iškilimo metu išlaikyti neutralų plūdrumą. Priešingu atveju oras kompensatoriuje pradės plėstis, Jūsų šlapias kostiumas taip pat atgaus buvusį tūrį ir Jūs su vis didėjančiu teigiamu plūdrumu lėksite į viršų.
Tai – ne plūdrumo kontrolė. Jei pvz. tuo momentu virš Jūsų plauks laivas, Jums bus labai sunku sustabdyti iškilimą. O jei sakykime Jūsų plūdrumas buvo neutralus- sustoti būtų visiškai lengva – Jūsų iškilimas būtų kontroliuojamas.
Iškilus į paviršių būtina pripūsti kompensatorių.

Jūsų kūno kontrolė
Jūsų antras “kompensatorius” – tai Jūsų nuosavo :) kūno kontrolė.
Trečias Niutono dėsnis skelbia, kad “jei vienas kūnas kokio nors dydžio jėga paveikia kitą kūną, tai tas kitas kūnas pirmąjį taip pat paveikia tokio pat dydžio priešingos krypties jėga” Tai reiškia kad jei Jūs esate vandens paviršiuje ir išleidžiate orą iš savo BCD ruošdamasis nusileidimui tai geriau nedaryti to būnant vertikalioje padėtyje, nes tokioje padėtyje bet koks Jūsų judesys “stums” Jus atgal į paviršių. Netgi jei Jūs tik šiek tiek pajudinsite kojas, kad susibalansuoti, Jūs tuo pačiu nukreipsite save atgal- į paviršių.
Ar atsimenate kai buvote vaikai, Jūs iškišdavote ranką iš važiuojančiuos mašinos lango ir kaip ranka slysdavo per oro bangas? Pakeliate delno kraštą ir visa ranka kyla į viršų, nuleidžiate- ir ranka leidžiasi žemyn. Jūsų kūnas vandenyje elgiasi tuo pačiu principu. Jei plaukdami Jūs pakeliate galvą – visas kūnas pradės judėti į priekį. Tokiu būdu jei norite likti tiksliai nustatytame gylyje – reikia būti horizontalioje padėtyje.
Visa eilė problemų surišta su tuo kaip ir kokią įrangą mes naudojame. Jei mes dedamės svorių diržą ant juosmens, tai darome tą visiškai netinkamoje vietoje. Mes turime išdėstyti svorius “plūdrumo centre” ir daugumai žmonių tai yra 10 ar 20 cm aukščiau juosmens. Žinoma Jums bus nepatogu nešioti diržą taip aukštai dėl to mes nešiojame jį žemiau. Tačiau tai verčia mūsų kojas leistis žemyn ir “užverčia” galvą į viršų, reiškia visi Jūsų judesiai vers Jus judėti link paviršiaus. Kaip su tuo susitvarkyti? Mes dedame daugiau svorių . Ir mūsų kojos leidžiasi žemyn dar labiau. Mes tik bloginam situaciją. Šis procesas tęsiasi tol kol pasidaro nesvarbu kur nukreipta galva – mes jau negalime judėti į viršų! Taigi dabar, kai pasieksime norimą gylį mes būsim priversti daug smarkiau pripūsti BCD, kad kompensuoti per didelį kiekį svorio. O kadangi kūno padėtis nėra horizontali – visas oras kaupiasi viršutinėje kūno dalyje (ties pečiais) ir dar labiau sunkina situaciją. Mes negalime kontroliuoti savo kūno. Mums reikia “prastumti” savo kūną pro vandens sluoksnį o mūsų BCD perpildyta oru. Pabandykite po vandeniu prastumti tuščią ir pilną kompensatorių ir pajusite skirtumą. Taigi svorių kiekis ir jų išdėstymas turės didelę įtaką Jūsų kūno padėčiai nėrimo metu.
Atkreipkite dėmesį kaip po vandeniu juda ryklys. Jis juda tik naudodamasis uodegos peleku (kaip ir mes judame tik naudodamiesi plaukmenimis). Kai jis nori pasisukti tai įvyksta staigiai pasukus korpusą į norimą pusę. Jūs taip pat galite pasisukti tik žinoma padedami plaukmenų ir tam visai nereikia rankų. Tai kaip skrydis. Treniruokitės ir jūs nustebsite kaip tai paprasta ir nereikalauja pastangų.


Kvėpavimo kontrolė
Visi mes žinome , kad darydami įkvėpimą mes pradedame po truputį kilti o iškvėpdami- leistis. Tokiu būdu mūsų kvėpavimas veikia mūsų plūdrumą ir mes galime išnaudoti šį efektą savo naudai. Dažnu atveju, kai narai supranta, kad teigiamas plūdrumas yra per didelis, pirmas veiksmas ką jie daro – atistoja į vertikalią padėtį, pakelia infliatorių ir skuba išleisti orą. Tuo pat metu atsitinka dar du dalykai. Pereidami į vertikalią padėtį jie smarkiai sumažina gylį ir leidžia orui esančiam BCD išsiplėsti. O ką gi reikėtų daryti ? Iškvėpti ir sulaikyti kvėpavimą. Iškvėpę orą Jūs staigiai sumažinsite plūdrumą keliais kilogramais. Po to jei reikės jūs galėsite išleisti kažkiek oro iš BCD. Prisiminkite – nebūtina išleisti viso oro, užtenka visai nedaug. Šiam veiksmui atlikti reikia naudoti ne infliatorių, o užpakalinį (pagrindinį) išleidimo vožtuvą (jūs liksite horizontalioje padėtyje).
Būtina suprasti,kad gerai plūdrumo kontrolei mums reikės naudotis visais trimis metodais. Plūdrumo kontrolė neatsiranda šiaip sau savaime iš niekur nieko :) Jums teks lavinti šį įgūdį ir po kažkiek panėrimų jūs suprasite, kad daugiau nereikia apie tai galvoti- viskas gausis automatiškai. Ir daugiau niekas niekada nesakys, kad nenori plaukti paskui Jus dumblinuose Lietuvos ežeriukuose.

Treniruokitės!


Straipsnis išverstas maloniai leidus Kirill “CELT” Egorov ir (www.decostop. ru)
Vertė: Andrius