NaujienosApie MusKlubasTikslai/ProjektaiStraipsniaiFoto/VideoForumasDIR shopGUEKontaktai
Mūsų draugai:
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis


Mes turime 9 svečius online


Spausdinti

Pagrindiniai skirtumai tarp mėgėjų ir profesionalų.

Kaip jau kalbėjau egzistuoja dvi sritys, kurioms dauguma narų neskiria pakankamai dėmesio - tai plūdrumo kontrolė ir nėrimų planavimas.Dauguma narų mano, kad jie visada planuoja savo panėrimus, tačiau skaitydami toliau jūs pamatysite, kad šis procesas yra žymiai platesnio profilio nei priimta manyti.Pirmuosius panėrimų planavimo žingsnius jūs padarėte tada, kai nutarėte gauti sertifikatą, paskambinote į nardymo centrą ir atlikote visas reikalingas procedūras. Tai yra jūs kritiškai įvertinote situaciją, supratote , kad neturite reikalingų žinių ir įgūdžių reikalingų norint nardyti. Jūs suplanavote ir atlikote veiksmus kurie pakeitė situaciją.Taip elgtis jūs turėtumėt visos savo naro karjeros metu, t.y. kiekvieną kartą įvertinti situaciją ir priimti teisingus sprendimus. Taip pat jūs turite įvertinti savo fizinę formą, savo įrangą ir panėrimo vietos pasirinkimą.

Jūs – Jūsų žinios ir Jūsų fizinė forma

Tai vienas iš sudėtingiausių punktų. Įsižiūrėkite į veidrodį ir jūs pamatysite simpatišką velnią arba velniūkštę. Jums norisi tikėti, kad jūs esate pačios geriausios formos kokia tik gali būti ir kokioje jūs buvote visada. Aš dažnai sakau sau: “ Aš vis dar galiu daryti tai, ką darydavau anksčiau. Bet dabar tai sukelia žymiai daugiau skausmo ir tas skausmas lieka žymiai ilgesnį laiką”. Tiesa yra ta, kad Jūs jau nebesate toks koks buvote prieš kelis ar keliolika metų .(Aš žinau, kad yra keletas išimčių ir noriu kad jūs žinotumėt jog nejaučiu Jums neapykantos). Amžius ir stresas, su kuriuo mes susiduriame kasdieniniame gyvenime ar darbe, palieka savo pėdsaką, tegu ir ne visada akivaizdų.Jūs turite blaiviai ir netgi griežtai įvertinti savo fizinę formą. Galbūt jau tikrai laikas pradėti lankytis treniruoklių salėje arba nusipirkti dviratį ? Galbūt laikas numesti tuos 5 kilogramus, kurie trukdo užsidėti hidrokostiumą ? Galbūt laikas mesti rūkyti (Jūs juk žinote, kad rūkymas žudo) ? Kaip Jūs ruošiatės pakeisti situaciją ? Jei nesiruošiate nieko daryti, gal jums reikėtų pakeisti atliekamų panėrimų tipą ir sudėtingumą ?Deja, pastaruoju metu nardymo industrijoje įvyko daug mirčių susijusių su širdies darbo sutrikimu. Sporte, kuriam tik 50 metų, egzistuoja “senstanti populiacija”. Šio faktoriaus taip pat negalima praleisti vertinat save.Taip pat reikia savęs paklausti “O kokie mano įgūdžiai ?” Kokie Jūsų planai? Jūs ruošiatės į nardymo kursus, bet nežinote kada ? Jūs atidedate sprendimą vėlesniam laikui? Bet to “vėlesnio laiko” nėra jūsų kalendoriuje. Galbūt reikia užsirašyti į kursus dabar pat. Planuokite.Dabar kai jau išsiaiškinome su šia dalimi, aš esu priverstas jums pasakyti, kad atlikti tokį savęs įvertinimą būtina kiekvienais metais. Savo studentams aš rekomenduoju daryti tai metų pradžioje, iš anksto peržiūrėti kursų grafiką, išsirinkti reikiamus ir užfiksuoti tai savo kalendoriuje.

Jūsų įranga

Jei Jūs jau sertifikuotas naras, turbūt žinote, kad nardymas tai toks sportas, kuris didele dalimi priklauso nuo įrangos. Labai svarbu įsigyti teisingą įrangą ir atitinkamai ją prižiūrėti. Atsiminkite - įranga palaiko jūsų gyvybę po vandeniu. Kiekvienų metų pradžioje būtina apžiūrėti savo įrangą ir susiplanuoti savo veiksmus.Visų pirma, ar Jūs turite savo nuosavą įrangą? Jei ne, Jums bus tikrai sunku tapti iš tikro geru naru. Jei žaisite tenisą kiekvienais metais su vis kita rakete arba golfą su skirtingais lazdų rinkiniais, jūs tiesiog pavargsite, bet niekada nepasieksite jokių rezultatų šiose sporto šakose. Situacija su nardymu lygiai tokia pati. Jei neturite savo įrangos reikia pamastyti apie jos įsigijimą. Jei jau turite įrangą reikia įvertinti ar ji tinka planuojamiems panėrimams. Ar nereikėtų jos atnaujinti, modifikuoti arba atlikti techninį aptarnavimą. Neatidėliokite įrangos techninio aptarnavimo paskutiniam momentui, atneškite technikui ją metų pradžioje, tada jam nereikės dirbti paskubomis. Iš anksto tai nereiškia 2 dienas iki kelionės. Skirkite tam bent jau 10 dienų. Galbūt jums pasiseks ir jūs atsiimsite savo įrangą laiku, bet neverta dėl to rizikuoti ir gadinti sau nervų

Kur mes keliaujame?

Kadangi mes jau pasirūpinome savimi ir savo įranga mums reikia nuspręsti kur keliausime nardyti. Dauguma žmonių atideda šį klausimą paskutinei minutei ir tai labai apsunkina kelionės organizavimą bei sumažina galimybes. Dėl to registruokitės kelionėms kaip galima anksčiau. Nuspręskite kur norite važiuoti ir įsirašykite datas sau į kalendorių. Būkite tikri jei nerezervuosite kelionei laiko, jums “padės” kas nors kitas. Jei suplanavote kelionę iš anksto Jūs visada galėsite pasakyti:“Aš žinoma norėčiau jums padėti, bet tos dienos deja jau užimtos”.Labai svarbu pasitikrinti ar kelionei bus reikalinga viza ir pasas. Kada baigiasi Jūsų paso galiojimo terminas? Kai kurios šalys neleidžia įvažiuoti jei turisto paso galiojimas baigiasi anksčiau nei po šešių mėnesių. Jei nardote neišvažiuodami iš savo šalies, apsispręskite kokios įrangos Jums reikės. Išsiaiškinkite ar panėrimams reikės specialių leidimų ar susitarimų ir t.t.Išankstinis planavimas- sėkmės garantas!

Diena prieš panėrimą

Būtent šiuo metu ateina labai svarbių patikrinimų metas ir šiuos patikrinimus svarbu atlikti laiku. Jei grįžtate iš darbo penktadienį 11 valandą vakaro ir aptinkate, kad Jūsų reguliatorius veikia tik free flow režime - Jūs turite problemų! Galbūt 6 vakaro techniką dar galimą rasti, tačiau 11-tą – tai jau neišsprendžiama užduotis.Taigi, grįžtate iš darbo. Padarykite tokius žingsnius: prijunkite reguliatorių prie baliono. Patikrinkite slėgį balione. Tai, kad balionas praeitą savaitę buvo pilnas, visai nereiškia, kad jis pilnas ir dabar. Balionas gali po truputį išleidinėti orą per netvarkingą kraną. O galbūt jūsų giminaitis būdamas svečiuose galėjo pasukinėti kraną ir palikti jį neužsuktą iki galo arba kompresoristas pilnai nepripūtė baliono. Kad ir kaip būtų nemalonu, bet taip atsitinka. Jau būnant laive aptikti, kad Jūsų balione užpildytas tik iki pusės – ne pati geriausia dienos pradžia. Dabar pakvėpuokite iš reguliatoriaus (neapsiribokite tik paspausdami priverstinio oro padavimo mygtuką). Kelis kartus įkvėpkite ir iškvėpkite. Patikrinkite ar įsijungia Jūsų kompiuteris. Patikrinkite visą savo įrangą ir įsitikinkite, kad viskas veikia. Po to viską supakuokite išskyrus balionus ir svorius. Sudėkite viską taip, kad nieko nepamirštumėte ryte.

Ir galų gale pats panėrimas

Na ne visai… Mums kaip ir anksčiau dar reikia suplanuoti. Pirmiausia ką turite padaryti atvykę į vietą - apžiūrėti kur nersite. Ar saugu toje vietoje nerti? Ar ne per didelės bangos? Ar ne per stipri srovė? Koks matomumas? Jei sąlygos nepatenkinamos geriau iš karto atsisakyti nuo panėrimo. Nebijokite taip elgtis, aš esu taip pasielgęs ne vieną kartą.Jei nerti galima, aptarkite planuojamą gylį, laiką ir judėjimo kryptį. Susitarkite kokių veiksmų imsitės jei komanda išsiskirs. Nemanykite, kad jūsų badis pats žino ką daryti. Išsirinkite komandos kapitoną, kuris “ves” panėrimą, o badis jį seks. Tai labai sumažina komandos išsiskyrimo riziką. O tai dažnai atsitinka: vienas naras pamato kažką kairėje ir plaukia į kairę. Abu mano, kad partneris seka iš paskos ir taip per kelias sekundes partneriai pasimeta. Lyderis visada veda panėrimą!!! Tai ypač svarbu komandose iš trijų narų. Tokiu atveju kiekvienas naras manys, kad likę du laiko jį ir savo partnerį matomumo ribose. Komandos lyderis turi išlaikyti komandą neiširusią. Ir dar. Labai svarbi planavimo dalis, apie kurią dažniausiai visi pamiršta, tai debrifingas. Jei Jūs neaptarsite, kas įvyko panėrimo metu, Jums teks su tomis pačiomis problemomis susidurti vėl ir vėl. Aptarkite net ir pačius mažiausius sunkumus bei problemas. Tai neleis joms išaugti į kažką rimtesnio. Kaip pamatysite, kad tik kelios minutės, kurias sugaišite planuodami, padarys jūsų panėrimus malonesniais, linksmais ir saugiais.
Straipsnis išverstas maloniai leidus Kirill “CELT” Egorov ir (www.decostop.ru).
Išvertė: Andrius. 

 

Komentarai
Pridėti naują
+/-
Rašyti komentarą
Vardas:
e-paštas:
 
Pavadinimas:
 
Įveskite anti-šlamšto kodą,esantį paveikslėlyje.
judi bola mks  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-24 11:12:29
I value the article.Thanks Again. Will read on...


https://jayabola.tech/
tariq mehmood  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-24 08:15:20
Appreciate you sharing, great blog post.Really tha nk you! Really Cool.

https
://malektareq.com/
Games for Couples  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-23 19:11:28
I think this is a real great article.Really lookin g forward to read more. Keep
writing.

https://w ww.youtube.com/watch?v=pa4TAb2JMOs
big realistic vibrator  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-23 09:32:52
Major thankies for the post.Really thank you! Cool .

https://www.youtube.com/
watch?v=F1X4zeX79Ac
detailing overland park  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-23 07:46:04
Really informative blog article.Really thank you! Awesome.

https://www.mobil
eautodetailingkc.com/
song ids  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-22 21:16:20
Very good article.Really looking forward to read m ore. Keep writing.

https:/
/robloxsongidcodes.co m/kankan-x-summrs-x-mud-bruddas-nun-2-me-roblox-id /
Send Money To Bangladesh  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-22 19:31:25
Major thankies for the article.Really looking forw ard to read more. Awesome.https://supersonicz. co.uk/Send-Money-To/Bangladesh
Food License Foreshore Estate  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-22 12:42:03
Very neat article.Much thanks again. Will read on. ..

https://www.raagconsult
ants.co.in/fssai-food -license-consultants/fssai-license-food-safety-fss ai-regi
stration-renewal-foreshore-estate
MSME Udyam Registration Kalina  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-22 06:27:48
Very neat blog. Really Cool.

https://www.raagco nsultants.co.in/msme-udyam-re
gistration-online/msm e-udyam-ssi-registration-license-medium-small-ente rprise-
fees-process-documents-renewal-kalina
radio codes  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-21 21:58:55
Looking forward to reading more. Great blog articl e. Great.

https://robloxso
ngidcodes.com/deathly -roblox-id/
song ids  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-21 13:47:34
I truly appreciate this blog article. Want more.

https://robloxsongidcodes.c
om/tobu-rollercoaster -roblox-id-2/
Florida Detox  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-21 12:40:43
Thanks for the blog article.Really looking forward to read more. Will read on..
.

http://www.donkh amin.go.th/webboard/index.php?action=profile;u=118 150
roblox boombox codes  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-21 07:11:57
Appreciate you sharing, great post.Much thanks aga in. Really Cool.

https://r
obloxsongidcodes.com/ codes/roblox-music-codes/page/1578/
see post  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-20 14:23:42
Im obliged for the blog article. Cool.

https:// www.all-bet.co/2021/06/how-to
-make-correct-soccer. html
Retail industry  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-20 11:42:13
Thanks for the blog post.Thanks Again. Cool.

ht tps://uworx.co.uk/retail-indu
stry/
Boston International Moving Se  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-20 10:28:23
I am so grateful for your post.Really thank you! K eep writing.

https://wiki.
asta-siegen.de/index. php?title=Benutzer:Bostonmoving
Boston International Moving Se  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-20 09:45:44
Appreciate you sharing, great blog post.Really loo king forward to read more. Ke
ep writing.

https: //www.silverscreenandroll.com/users/bostonmoving1/
Accident Injury Chiropractor N  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-20 08:04:57
Im grateful for the blog post.Much thanks again. K eep writing.

Car Accident Injury Chiropract  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-19 21:27:24
Great, thanks for sharing this blog article.Really thank you! Awesome.

https
://storage.googleapis .com/car-accident-chiropractor/Chiropractor-After- Car-Acc
ident-Decatur.html
Chiropractor After Car Acciden  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-19 20:04:09
Thanks again for the article post.Much thanks agai n. Will read on...

https:/
/arrowheadclinic.blob .core.windows.net/car-accident-chiropractor/Car-Ac cident-
Chiropractors-Near-Me-Decatur.html
Water Damage Repair  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-19 18:19:04
Very neat article. Awesome.

https://www.studyin assam.com/the-reason-why-woul
d-you-need-some-sort- of-water-to-drink-dispenser-to-remove-chlorine-and -hazard
ous-impurities/
feet r us selling  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-19 15:41:11
Thanks-a-mundo for the article post.Much thanks ag ain. Fantastic.

https://ww
w.reddit.com/r/feetfi ndercom/
Matériaux professionnels pour  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-19 13:48:20
Thanks so much for the blog.Really thank you! Want more.

https://be.lovely-p
rofessional.com
cash in  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-19 09:31:22
Wow, great blog.Much thanks again. Cool.

https: //www.youtube.com/watch?v=SBf
ljBcum_8
Colonoscopy and Gastroscopy Si  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-19 09:17:10
I really liked your blog.Thanks Again. Keep writin g.

https://www.theverge.co
m/users/lingklcomsg
Wesley Skorski  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-19 09:01:07
Thank you ever so for you blog post.Really looking forward to read more. Want m
ore.

https://www.s lideserve.com/winwithwesorg
best personal massager wand  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-19 07:35:55
Great article post.

https://www.youtube.com/wat ch?v=mfteYiAX-G0
clit vacuum  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-18 22:02:13
This is one awesome blog article.Much thanks again . Want more.

https://www.y
outube.com/watch?v=Dl uoFv7-LyU
misbaha counter  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-18 18:28:27
Thanks a lot for the blog. Really Cool.

https:/ /www.iqibla.com/pages/zikr-20
22
canvas price in Pakistan  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-18 16:05:29
Great post.Thanks Again. Want more.

https://cha pter2.pk/product-category/art
s-and-crafts/canvas/
how to become a payment proces  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-18 14:02:20
Thank you ever so for you post.Really looking forw ard to read more. Much oblige
d.

https://youtu.b e/KKdj95RSBD0
how to start a online payment  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-18 10:35:03
A big thank you for your blog.Thanks Again. Awesom e.

https://telegra.ph/how-
to-start-credit-card- processing-business-Things-To-Know-Before-You-Buy- 04-14
B2B Sales Jobs  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-18 08:46:41
A round of applause for your post.Much thanks agai n. Great.

https://qq-tengx
un-ad.com/10-reasons- its-time-for-a-new-merchant-service-provider/
Best Merchant Services  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-18 07:01:00
Looking forward to reading more. Great post.Really thank you! Awesome.

https
://www.chargebee.com/ blog/4-key-mind-selecting-merchant-service-provide r
ambbet  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-17 22:17:33
Thanks for the article post.Thanks Again. Want mor e.

https://amb19.com/
metal roofing evans ga  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-17 18:16:15
Fantastic post.Thanks Again.

https://impactroof ingconstructionevansga.busine
ss.site/posts/8502240 186899020903?hl=en
doula birth  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-17 16:32:33
Very informative article post. Much obliged.

ht tps://www.youtube.com/watch?v
=22lIm01r5qQ
birth doula  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-17 14:16:06
I loved your article post.Much thanks again. Want more.

https://cherishthejo
urneydoula.square.sit e/
Send Money To Pakistan  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-17 11:25:50
I cannot thank you enough for the post.Thanks Agai n.

https://supersonicz.co.
uk/Send-Money-To/Paki stan
custom home builders aiken sc  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-17 07:26:34
Great article.Really looking forward to read more. Keep writing.

https://twi
tter.com/i/events/148 8609091350110221
https://downloadlagu321.pro  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-16 17:09:12
Im obliged for the post. Fantastic.

https://dow nloadlagu321.pro/
roblox song ids  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-16 08:09:52
Great, thanks for sharing this article post.Thanks Again. Much obliged.

http
s://robloxsongidcodes .com/rapping-for-jeezus-xxxtentacion-roblox-id/
pipette  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-16 07:48:00
Im thankful for the article.Thanks Again. Much obl iged.

http://mobildar.org/
user/cellitechm/
finger vibe  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-15 15:07:39
A big thank you for your blog post.Much thanks aga in. Great.

https://www.you
tube.com/watch?v=chnD BYq1zpo
female feet pics  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-15 13:33:01
Hey, thanks for the post. Great.

https://www.re ddit.com/r/feetfindercom/comm
ents/uno0zv/buy_sell_ feet_content/
NEW Cryptocurrency release tod  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-15 09:47:12
I cannot thank you enough for the blog article.Rea lly looking forward to read m
ore. Will read on...


https://eatthedip.finance/
big realistic vibrator  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-14 20:44:48
I appreciate you sharing this blog post. Keep writ ing.

https://www.youtube.c
om/watch?v=Gl9EwG5uFR 0
How to Start an Online Busines  - NД—rimЕі planavimas   |2022-05-14 16:13:35
Really appreciate you sharing this post.Thanks Aga in.

https://lodha-palavas.
com/the-important-fac tors-to-consider-when-selecting-a-merchant-service -provid
er/
my blog latestbtcnews.com  - NÄ—rimų planavimas   |2020-11-19 04:38:23
You made some decent points there. I appeared on t he internet for the problem a
nd found most people will associate with together with your website.


http:/
/google.co.ve/url?q=https://latestbtcnews.c om/video-marketing-agency-in-las-veg
as-vegasseobit ch-com/
Antoine Mottley  - NÄ—rimų planavimas   |2019-11-22 12:04:05
Hello, I would just like to say many thanks for th e article. I am not one to le
ave a comment that of ten but keep up the good quality work and thanks a lot fo
r the high quality information.

https:// phospenumbra.tumblr.com/post/1882274
53152/dog-educ ation-six-actions-to-stop-your-dogs

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."