NaujienosApie MusKlubasTikslai/ProjektaiStraipsniaiFoto/VideoForumasDIR shopGUEKontaktai
Mūsų draugai:
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis


Mes turime 22 svečius online


Kas yra DIR? Spausdinti
linksmai Smile

      DIR - kas tai ?

Kaip sako Brendon O’Brien, tai būdas tapti geresniu naru ir tai - ne visiems.

      DIR? Ką tai reiškia?

DIR iššifruojamas kaip “Doing it Right” (Daryk Tai Teisingai). 

      Vistiek nesuprantu…

Viskas paprasta. Nedidelė narų, išmėtytų po visą pasaulį, grupė tiki, kad yra tik vienas būdas nardyti ir tai yra DIR.

      Būdas DIR ? Jūs bandote pasakyti, kad visą tą laiką aš nardžiau DIW (Doing it Wrong – Daryk tai neteisingai)?
Na ne visai “Daryk tai neteisingai” – Jūs paprasčiausiai nedarėte to teisingai.

       Man visiškai nebeaišku…
DIR- tai pakankamai paprasta. DIR tai sistema, susidedanti iš unifikuotos komandos, išplėsto pasiruošimo nėrimui ir įrangos konfigūracijos, atitinkančios DIR principus. Taip aiškina Jarrod Jablonski iš GUE.

      GUE ?
O taip, aš pamiršau paminėti, kad DIR narai labai prisirišę prie savo ATR!

      ATR ? Kas tai ? Sustokite….!
ATR – Abreviatūra iš Trijų Raidžių. DIR žodynas – pilnas naujų žodžių ir keletas jų jau žinomų mums. GUE reiškia Global Underwater Explorers (Visuotiniai povandeniniai tyrinėtojai). Štai dar keletas pavyzdžių: dirQuest- internetinis žurnalas, o “Hogarto konfigūracija” – na… tai Hogarto būdas įrangos komplektacijai. Visa tai dalis naujo nuostabaus būdo nardyti. 


      Hogarto konfigūracija?
Hogarto konfigūracija, tai viena iš DIR ištakų ir pavadinta Bilo Hogarto Meino vardu - vieno iš pirmųjų techninių narų, 80-tųjų pradžioje tyrinėjusio Šiaurės Floridos urvus, o būtent Vudvilio karstinės lygumos urvus. 

      Man patinka žodis “Hogarto”. Kodėl jis buvo pakeistas ?
Jūs juk žinote tuos techninius narus - jie nė už ką nenorės, kad juos painiotų su likusiais narų bendruomenės nariais.

      Ir ką tai duoda MUMS?
Visa tai turi prasmę… “Unifikuota komanda”  reiškia rimto bendro komandinio darbo svarbą tarp partnerių, nei standartiškai įprasta. “Išplėstas pasiruošimas”- tai detalesnis nėrimų planavimas ir “DIR konfigūracija”- tai reikalavimas, kad viskas, kas nereikalinga nėrimui, paliktumėte namie. Plius reikės pamiršti savo standartinį plūdrumo kompensatorių (BCD) ir “oktopusą”.

      Išmesti mano BCD ir “oktopusą”? Jie visai išsikraustė iš proto?
Iš tiesų tai tie DIR’ovcai pakankamai progresyvūs. Jie mano, kad standartiniai liemenės tipo plūdrumo kompensatoriai yra nepakankamai aptakūs, o standartinis “oktopusas” – nepraktiškas ekstrinėje situacijoje. Dešimtmečių praktika nardant olose išmokė juos suprasti kas būtina, o kas ne.

      O koks ryšys tarp panėrimų olose ir įprastų sportinių (rekreacinių) panėrimų?
DIR narai įsitikinę, kad jei kažkas puikiai veikia siauruose olų praėjimuose, tai lygiai taip pat puikiai tinka ir bet kokiems panėrimams atvirame vandenyje. Vienas iš pačių griežčiausių reikalavimų įrangai ir jos konfigūracijai DIR praktikoje - savo pagrindinio reguliatoriaus perdavimas partneriui likusiam be oro. 

      Argi ne dėl to sugalvojo „oktopusą“?
Ar jūs kada bandėte ištraukti “oktopusą” iš tų mažų ryškių spalvotų tvirtinimų ? Ar jūs jautėtės komfortiškai kvėpuodami iš jo ir bandydami kontroliuoti iškilimą labai artimam kontakte su donoru dėl  trumpos „oktopuso“ žarnos? Teoriškai tai - puiki idėja, o praktikoje- skausmas kiauš…. O jei donoras nepritvirtino “oktopuso”, jūs garantuotai gausite jį pilną smėlio arba vandens žolių.DIR technikos ir įrangos konfigūracija remiasi taisykle, kad pirmas įkvėpimas, būtinas jums ekstremalioje situacijoje, turi būti padarytas iš garantuotai veikiančio reguliatoriaus. Donoras ką tik iš jo kvėpavo, reiškia jis tikrai veikia. DIR narai mano, kad bet kokiu atveju, nepriklausomai nuo savo pasiruošimo lygio, likęs be oro naras bandys siekti pagrindinio donoro reguliatoriaus. 

      Skamba įdomiai, papasakokite dar …
Donoro reguliatorius pritvirtintas prie 1,5-2 metrų ilgio žarnos ir tai leidžia ekstremalioje situacijoje išlaikyti normalų atstumą tarp partnerių. DIR narai mano, kad tai suteikia daugiau laisvės manevravimui (judėjimui). Kai likęs be oro naras pereina prie pagrindinio donoro reguliatoriaus, donoras pereina prie savo atsarginio reguliatoriaus.

      Prasmės yra… kažkas dar ?
Iš tiesų tai tik pradžia. Jei norite būti DIR jums reikės pasiekti gerą formą! 

      Būtinai!
Aš kalbu apie rimtą formos pagerinimą! Ne tik apie įrangą, bet ir apie fizinį, ir psichologinį pasiruošimą. Jei norite tapti DIR “šaikos” dalimi, jūs turite susikoncentruoti ir pasiruošti psichologiškai. DIR durys uždarytos narams - išsiblaškėliams. DIR narai mano, kad kiekvienas jų individualiai ir komanda bendrai atsako už kiekvieną komandos narį. 

      Jūs turite omenyje, kad man teks užmiršti apie tradicinę naktį prieš panėrimą: penkis bokalus alaus ir
20 cigarečių ?
Panašu į tai. Ir  kol viso to neatsisakysite – visi jūsų turimi sertifikatai, DIR požiūriu, visiškas nulis. DIR narai į kiekvieną sertifikatą žiūri tik kaip į minimalių reikalavimų įvykdymo patvirtinimą. Kortelės gavimas – tai tik momentas, kai prasideda tikrasis mokymasis. DIR planetoje PATIRTIS yra viskas. Jei jūs neturite patirties, jūs negalėsite prisijungti. Sukaupta patirtis ir didelis panėrimų skaičius padarys daug didesnį įspūdį DIR narui, nei sukauptų kortelių kiekis.

      Skamba taip lyg DIR būtų dar vienas žodis į rinkinį “Mačo” ir “Elitas”
Elitas? Galbūt. Mačo? Greičiausiai ne. Komandinis požiūris reikalauja, kad bet kokiu atveju, kai jūs nenorite nerti (dėl bet kokios priežasties), jūs tai pasakytumėte. Jei jūs manote, kad planuojamas nėrimas viršija jūsų galimybes ir jei jūs dėl kažkokių priežasčių jaučiate diskomfortą, jums būtina tai pranešti- ir jūsų sprendimą palaikys visa komanda. Iš tiesų žengę tokį teisingą žingsnį jūs tik užsidirbsite pliusą kitų narų atžvilgiu į jus. 

      Taigi, man būtina numesti antsvorį, pagerinti savo fizinę formą, atsisakyti alaus, mesti rūkyti, pradėti planuoti panėrimus, tuo pat metu galvojant apie savo porininkus, išmesti BCD ir prisukti ilgą žarną prie savo reguliatoriaus. Ar ne per daug ?
Ir tai dar ne viskas. DIR yra nedaloma (holistinė) sistema, tai beveik gyvenimo būdas - atsisakykite bent vienos sudedamosios dalies ir tai jau nebebus DIR. Jums teks atsisakyti viso to šlamšto, kurį sukaupėte per ilgus metus ir prisitaikyti prie minimalistinio DIR požiūrio. Kiekvienas įrangos elementas turi papildyti ir derintis su likusiais.

      O kas vietoj mano BCD ir tinkančių pagal spalvą plaukmenų ?
Jums teks pakeisti savo BCD į nerūdijančio plieno arba aliuminio nugarėlę su vientiso diržo sistema ir „sparnu“. Taisyklės gana griežtos ir aiškios. Vien tik įsigijęs suporintus balionus, juodą sausą kostiumą ir kompensatorių su krūva D žiedų, jūs DIR naru netapsite. 
  
      OK, kaip man surasti DIR planetos gyventojus?
Puikus klausimas. Jie vis dar nelabai žinomi tarp kitų narų, nedidelės jų grupelės išmėtytos po visą pasaulį. 

      Jei aš sutiksiu DIR atstovus, ko man jų paklausti?
Paklauskit apie žarnų ilgius, aliuminį ir nerūdijantį plieną, dujų mišinius. Nesakykite:“Plūdurai ? ir kam gi jie reikalingi…”, “kaip tau mano nauji rožiniai plaukmenys” arba “o gal po bokalą alaus? !”

Straipsnis išverstas maloniai leidus Kirill “CELT” Egorov ir (www.decostop. ru).
Vertė: Andrius.