NaujienosApie MusKlubasTikslai/ProjektaiStraipsniaiFoto/VideoForumasDIR shopGUEKontaktai
Mūsų draugai:
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis


Mes turime 16 svečius online


Spausdinti

Gražūs darbai - drąsūs žmonės - gelbstimos gyvybės
-2009-08-03

Nepaprastai gražu ir prasminga, kad narų bendruomenė sugeba suderinti savo pomėgius su nesavanaudiška ir visuomenei naudinga veikla - aukoti savo ir savo šeimų laiką valant vandens telkinius. Tenka apgailestauti, jog daugumos piliečių ekologinis mąstymas yra toks, kad jie išsprendžia susikaupusių atliekų ir šiukšlių problemą atsikratydami suversdami jas į artimiausio vandens telkinio dugną. Povandeninio nardymo entuziastams su šiais siurrealistiniais povandeninių savartynų vaizdais tenka susidurti kiekvieną kartą.

Narų klubas „DiveLT" ir portalas
www.nardyk.lt jau ne pirmą kartą imasi gražios iniciatyvos kuopti šiukšlintojų pridergtus ežerus ir karjerus. Šių drąsių ir atsakingų žmonių dėka vandens telkiniai tampa saugesni ir švaresni. Minėto klubo narai ir jų kolegos iš kitų klubų rugpjūčio 1 dieną organizavo ekologinę talką, kurios metu valė vaizdingą nardytojų bei poilsiautojų pamėgtą Drąseikių karjerą, esantį Kauno rajone.

Dviejų valandų darbo rezultatas buvo išties įspūdingas - iš dugno ištrauktų šiukšlių buvo prikrautas kupinas sunkvežimis.

Tačiau labiausiai narams turime dėkoti už renginio finalinę dalį - neatlygintinos kraujo donorystės akciją, kurios metu per tris dešimtis kraujo donorų neatlygintinai paaukojo „gerą kibirą" kraujo. Šis kraujo kiekis gali išgelbėti dešimčių pacientų gyvybę ir sveikatą.

Maloniai stebino narų bendruomenės solidarumo ir atsakomybės jausmas bei ryžtas pasitarnauti visiškai jiems nepažįstamų žmonių labui. Donorystės akcijos metu Kraujo donorystės centro mobiliosios brigados medicinos personalas dirbo be atokvėpio, bet buvo maloniai nustebintas tarp būsimų donorų tvyrančios pakilios nuotaikos, susitelkimo ir tarpusavio palaikymo.

Renginyje dalyvavę NACIONALINĖS DONORŲ ASOCIACIJOS atstovai drąsino pasiryžusius pirmą kartą tapti kraujo donorais, bei diskutavo su abejojančiais ar norinčiais daugiau sužinoti apie kraujo donorystę žmonėmis.

Visi, kurie nesavanaudiškai ištiesė savo ranką donacijos procedūrai, buvo apdovanoti NDA atminimo dovanomis ir ženkleliais, vaizduojančiais kraujo lašelį. Donorus vienijančios organizacijos vardu buvo padėkota akcijos iniciatoriams už šį labai svarbų ir prasmingą poelgį, o šią pirmąją akciją primins simbolinis stiklo meistrų sukurtas kraujo lašas.

Buvo išreikšta viltis, kad ši akcija bus ne paskutinė, o atėjus laikui naujieji kraujo donorai peržengs ir kraujo donorystės centrų slenksčius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose Lietuvos miestuose.

Taip pat narai ir jų artimieji domėjosi, kaip ir kur galima tapti kaulų čiulpų ir organų donorais, bei sieks įgyvendinti šį sumanymą.

Renginys buvo vainikuotas gurmanišku lietuviško kulinariniu paveldu - cepelinų valgymu. Tuo pasirūpino Lapių seniūnija, atsidėkodama už nesavanaudišką darbą.

NACIONALINĖ DONORŲ ASOCIACIJA dėkoja drąsiems ir atsakingiems žmonėms - narams už gražią ir reikalingą iniciatyvą, už domėjimąsi donoryste ir už dovanotą kraują.

Dėkojame Kraujo donorystės centrui už bendradarbiavimą, o centro mobiliosios brigados medikėms - už sklandų darbą ir rūpinimąsi neatlygintinais kraujo donorais, patyrusiais pirmąjį donorystės krikštą.

Nuoširdžiai tariame ačiū Lapių seniūnijai, kuri suteikė transportą narų surinktoms atliekoms ir šiukšlėms išvežti, bei už sočias lietuviškas vaišes.

Dėkojame kraujo donorystės rėmėjai įmonei AD MEN, kuri labai pagelbėjo akcijos organizatoriams išspręsdami energijos tiekimo problemą.

Ačiū Jums.

Visi kartu galime daugiau.

Nacionalinė Donorų Asociacija