Konfigūracija 1 balionas + steidžas

Diskusijos apie nardymo įrangą.

Re: Konfigūracija 1 balionas + steidžas

Standartinė Turbo13 » Sek Rgs 26, 2010 9:41 pm

Reiks pabandyti susikabinti du po 15l. , kad visai dienai uztektu, dviem nerimam vienam 40m kitam 20m turetu uztekti, nors oro pakankamai daug sunaudoju apie 17l/min jeigu su kokias svoriais pasitampyti reikia buna ir daugiau. Niekaip nesuprantu kaip zmones pasiekia forma, kad i 12l/min isitenka :roll:
O del svorio tai turetu pasijausti ne 12 sparkeje oro ne taip ir mazai 0.001247 * (232-50) * 24 = 5.44 kg daugiau 100bar naudoti tikrai jauciu nepatartina.
Siaip tai manifoldas butu patogiau, bet kaip minejau anksciau neturiu as jo reikia nusipirkti, o atskiru 15l balionu turiu atliekamus du, ir budis jauciu kokius 5 rastu :)
O del freeflow arba o ring gedimu, mano isitikinimu reiktu nerima nutraukti, bet kokiu atveju, tai jau tada tikrai nesvarbu kiek pas tave duju liko.
Troliui- As pastebejau, kad sveitaineje patalpintuose lietuviskuose filmukuose daug kas nardo i 20-30m su sparke ir steidzu, kaskodel galvojau, kad i steidza dekompresini mixa uzpyle :)
Neturėjimas visko, ko nori, yra neišvengiama sudedamoji laimės dalis.
Turbo13

Standartinė Andrius » Sek Rgs 26, 2010 10:28 pm

Turbo13 rašė:O del freeflow arba o ring gedimu, mano isitikinimu reiktu nerima nutraukti, bet kokiu atveju, tai jau tada tikrai nesvarbu kiek pas tave duju liko.
Troliui- As pastebejau, kad sveitaineje patalpintuose lietuviskuose filmukuose daug kas nardo i 20-30m su sparke ir steidzu, kaskodel galvojau, kad i steidza dekompresini mixa uzpyle :)

Kodėl nesvarbu kiek liko ? Labai svarbu, juk jei išsaugojai dujas- tai gali normaliai sau pabaigti nėrimą su savo dujomis, jei tarkim reikia grįžti į panėrimo pradžios vietą. Jei leisi išeiti visoms dujoms reikės kabalduotis ant badžio šlangos, o tai jau žymiai labiau komplikuota situacija.
Dėl filmukų aš galiu pasakyti (kadangi esu daugelio jų autorius), Lietuvoje nardomsu "sparke" ir "steidžu" į 20-30 m ne todėl, kad truktų dujų, bet tam, kad tobulinti nardant su tokia įranga reikalingus įgūdžius ir techniką. Juk ne tada laikas atidirbinėti techniką kai tarkime esi 50m gylyje prie nuskendusio laivo :)
Andrius

Standartinė Turbo13 » Sek Rgs 26, 2010 10:47 pm

Asa esu tokio apmokymo, kad jeigu freeflow ar kaskokios panasios problemos lyst i virsu reikia, labai nesaugu butu likti su vienu reguliatoriumi testi nerimo.
O del ipratimo prie steidzo gera ideja, nes kai jo prireikia neriant i didesnius gylius tai tada tikrai nera pats geriausias laikas pratintis prie jo :) O jisai nepratus, bent jau mane labai nervuoja :twisted:
PS vienas straipsnelis i tema apie voztuvu uzdarinejimo greiti :)
http://www.jlunderwater.co.uk/old_site/ ... /index.htm
Turbo13

Standartinė Trolis » Pir Rgs 27, 2010 9:56 am

Na su sparkute ir 30 m pabuvus 60-70 min jau reikia deco steidzho :) O taip nutinka .. ir jei neri dar ir su oru , tai pasiskaičiavus baudos minučių prikapsi nemažai .. be deco mix niekas neišeina . Man nepatinka nerti po 35-40 min , geriau vienas geras , negu du " lipton tea style dives" ... :D Gaunasi , kad per valandą dugno laiko , spėji apsižiūrėti didžiąją dalį , neįmanoma apžiūrėti viso , bet gali nepraleisti daugybės įdomybių :) Yra pas mus laivukų , kur per 56 min dugno laiko 32 m viso iš išorės nespėji apiplaukti jau nekalbant apie įsirangymą į vidų :roll:
Trolis

Standartinė Turbo13 » Pir Rgs 27, 2010 7:30 pm

Matau jus nardot tikrai rimtai 32m 56min jiegu dar su oru tikrai, kad jau reikia imti dekompresini MIX :)
Giliau nardant jauciu vistiek siais laikai lieka pigiausia ir geriausia iseitis CCR nors max gylis su oru pas ji 40m, o su paprasta iranga UK gali nardyti iki 50m oru.
Vis ruosiuosi nusipirkti tik budzio niekaip neprisnekinu, gal per ziema pavyks :)
Turbo13

Standartinė Trolis » Pir Rgs 27, 2010 9:10 pm

Na su oru ish tikro retokai neriam .. taikome su visokiais woodo mixais nardyt.. :D Bo labai jau ilgai reikia stovėt ..
Trolis

Standartinė Turbo13 » Pir Rgs 27, 2010 9:46 pm

Tai jeigu mixais nardot, aisku nezinau kiek jie kainuoja. Tai vienintele iseitis CCR, bandziau visai patiko :)
Turbo13

Standartinė Andriusuk » Pir Rgs 27, 2010 10:04 pm

Turbo13 rašė:Tai jeigu mixais nardot, aisku nezinau kiek jie kainuoja. Tai vienintele iseitis CCR, bandziau visai patiko :)

Pas musu siaures velse labai daug CCR aplink. Teko irgi bandyt ir sutikciau kad smagu, bet.... pirma, kaina jo (ne tik pacio, bet ir islaikymo jo) antra, tiek gimarojaus kol i vandeni ilipi (pasiruosimas), trecia, koks tolkas naudoti CCR jei su savim tempiesi OC. Jei naudotis CCR tai naudotis pilnai, be jokiu OC pribumbasu, cia ne mano pamastymas, bet as su situo sutiku 100%. Taigi, CCR apsimoka jei nardai daug ir giliai, nu arba reikia kitoms paskirtims (video ir pan.)
Pats labai domejausi CCR tad jei ka ne taip parasiau pataisykit prasau. Idomu butu apie tai padiskutuoti.
Andriusuk

Standartinė Turbo13 » Ant Rgs 28, 2010 4:14 am

Mano nuomone apie CCR yra labai gera, aisku yra truputis trukumu :roll:
1 CCR malonu nardyti nes visos zuvys nebijo jusu, nes nuo jusu nesklinda visokie garsai.
2 Ne visiems patinka, kad nardant CCR negali reguliuoti pludrumo plauciais. (bet su laiku prie to pripranti, o kiti sako, kad taip net geriau)
3 CCR reikalauja labai rimtos prieziuros ir neatleidzia klaidu ( tai mane pakankamai nervuoja)
4 Nardymas cia pati smagiausia CCR dalis kadangi nerimo metu gali nusistatyti PO2 ribas nustacius jas 1-1.4 PO2 labai stipriai pailgeja No-Stop nerimo laikas. Galite pasizaisti simuliatoriumi http://www.apdiving.com/rebreathers/vision/sim/
5 Nerimo gylis su "Diluent" (nezinau kaip verciasi ar isvis verciasi) oru galima nardyti iki 40m nedaugiau, norint atlikti gilesnius nerimus reikia diluent pildyti trimix misiniu.
6 Nardyti CCR silciau nes kvepuojate ne tokiu saltu oru.
7. Kaina :evil: is mano pasirinktu ir draugu rekomendaciju APD £4500 arba Sentinel £5500, nesugalvokite pirkti APD Classic Inspiration seno modelio naudoto, kaip Anglijoje sako juo dazniausiai nuima nuo skenduoliu ir pardavineja ebay.
Jeigu pirksite APD butinai tik su Vision Electronics
APD vienas trukumu norint nardyti gyliau negu 40m ir naudoti trimix misinius reikia nusipirkti papildoma softa. Pakankamai patikimas aparatas iskyrus senus modelius kurie yra nuzude zmoniu daugiau negu visi kitu gamintoju CCR kartu sudejus :roll: Bet tai tikriausiai dar itakoja didelis parduotu vienetu kiekis. Daugelio saliu karines strukturos naudoja APD
Sentinel hi-tech zaislas VRX3 kompiuteriu,visiskai viskas automatizuota. Pagal tech charakteristikas kurios pateikiamos popieriuje tikrai pakankamai geras daiktas, aisku teorines charakteristikos kaip ir statistika kartais klaidina.Lyderis pagal nuskendusiu zmoniu kieki parduotam vienam vienetui (pardavimai jo pakankamai nedideli). Bet is CCR rekomenduojamas GUE naru, nezinau kodel matyt ta pati istorija kaip su Halcyon (bet apie tai kita karta ;) )
8. Nardymo kaina :) Nezinau kokios Lietuvoje kainos parasysiu kokia situacija yra UK (gal kas nors konvertuos i lietuviskas kainas). Metine prieziura vidutiniskai apie £300, manau kad tech nardymo irangos prieziura kainuoja irgi nemazai 4 balionu ir 4 reguliatoriu servisas kas metus irgi kainuoja bent jau cia panasiai.
Uzpildymas nerimui standartineje komplektacijoje reikia uzpildyti diluent baliona 3l oru arba trimix misiniu kaina oro £1.5 trimix pagal misini i koki norite gyli nerti £4-11, deguonies baliono uzpildymas 3l £3, "Absorbent"(velgi nezinau kaip veciasi , medziaga sugerianti CO2) kanistro uzpildymas £6. Sito viso gerio uztenka mazdaug 3-4val nerimo, mano vienas nardymo kolenga su sitokiu uzpildymu padaro du nerimus po 1val i 130m. Anglijoje atlikti du nerimus i 130m su iprasta iranga kainuotu apie £120.
9 Saugumas kaip be butu statistika rodo, kad vis delto saugiau nardyti su klasikine nardymo iranga, gal del to mano pazystami GUE narai susilaiko nuo CCR tipo nardymo irangos.

Isvada jeigu nardote negyliai iki 40m CCR yra prabanga, nardant virs 40m visai praktiskas dalykas.Geriausia norit susidaryti tikra ispudi paimti padaryti kelis nerimus skirtingais CCR aparatais, jie cia kainuoja £40 su instruktoriumi. Aisku nerimu metu istruktorius pabandys jus suvilioti CCR privalumais, primirsdamas pamineti trukumus :) Is to jie duona valgo.

Viska ka cia parasiau yra tik mano nuomone paremta mano paties praktika ir draugu kurie nardo su CCR. Jeigu turite kokiu klausimu galiu placiau papasakoti, nors nesu tikrai CCR guru :)
Turbo13

Standartinė aquaoren » Ant Rgs 28, 2010 5:34 am

Pradziai tureciau paklausti apie kokius CCR kalbate? eCCR? mCCR?

Tie kurie sako kad nereikia OC kai nardai CCR, deja nelabai supranta ka jie sako.
Jeigu yra gedimas darydamas ilgesni ir gylesni nerima, reikia tureti atitinkama "bailout" kadangi tie 3L balionai labai neilgai uzteks. Tai reiskia kad reikie tureti pakankamai OC duju su atitinkamu mixu iskilti i pavirsiu. Tai reiskia kad reikia kaip minimuma tureti 2-3 OC balionu su savim. Ir tai dazniausia neiskaicioujant dujos kurias reiketu tureti jeigu nardai komandoje ir nori tureti pakankamai duju iskelti visus i pavirsiu saugiu budu.
Tiesa, ta "bailout" jeigu neisnaudojai, tai gali sau naudoti ir metus. Nereikia pripildyti naujo bet tuos balionus ir reguliatorius vis dar reikia servizuoti ir ta kaina reikia irgi priskaiciuoti prie visa kalkuliacija.

Didziausia problema kuria as matau su dauguma CCR naru yra netiktai kad dauguma ju neturi geru priezasciu nardyti jais nes tuos nardymus kurious jie daro, galima saugiau padaryti ant OC bet kad dauguma siu naru neturi pakankamai "bailout". Net ir labai patyre CCR narai po siek tiek laiko, kai viskas ilgai gerai sekesi, neiema pakankamai "bailout".

Tie kurie aiskina kad CCR taupo pinigus, nelabai supranta visa kalkuliacija. Kai nusipirki CCR, traininga ir visa elektronika, tai palyginus su OC jisai atsipirks per 3-6 metus priklausant nuo kiek ir kur nardai. Po sita laika, dauguma zmoniu jau nores atnaujinti CCR ir visos islaidos is naujo prasideda.
Taupyti pinigus nera gera ar teisinga priezastis pirkti CCR.
Kur CCR yra tikrai naudingi tai yra darydami ekspedicijos kur labai sunku ar neimanoma gauti atitinkamos reikalingos dujos arba darydami labai ilgus ir labai gilius nardymus.

Kaip nors juokinga man pamatyti kaip pokalbis nukripo nuo nardymo su vieno balionu su steidzio i CCR. Nekalbant apie tai kad sis vyksta DIR "message board" :lol:

AnkstesnisKitas

Grįžti į Įranga

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių